Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PIEKŁO - Przeciwieństwo jego.

Powiadamy, że wszystko ma swoje przeciwieństwo; jeżeli tak to dlaczego nie ma miejsca kary?

Nie wiem, abyście kiedykolwiek słyszeli mnie mówiącego, że wszystko ma swoje przeciwieństwo, albo że Pan tak mówił, a ktokolwiek to powiedział, ten powinien być o to zapytany. Prawdą jest, że gdziekolwiek znajduje się góra, tam na pewno będzie i dolina, a jednak są pewne góry wznoszące się w pośrodku morza, a nie ma koło nich dolin. Złe rzeczy są przeciwieństwem dobrych rzeczy, a słodkie rzeczy są przeciwieństwem kwaśnych i gorzkich rzeczy.

Biblia stawia życie i śmierć jako przeciwieństwa, a kto nie będzie służył Bogu, nie będzie miał życia, lecz śmierć, zaś kto będzie Mu służył i słuchał Go, mieć będzie życie. To jest najlepszy rodzaj przeciwieństwa, a mamy na to Słowo Pańskie: "Postanowiłem przed wami życie i śmierć, wybierajcie życie abyście żyć mogli." Tak więc cała propozycja w ciągu Tysiąclecia będzie: bądź posłuszny i żyj, albo nie bądź posłuszny i umrzyj. To są antytezy, czyli przeciwieństwa.

KPiO 1909; ang: 327