Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

OKUP - Wylanie ducha a czasy pogan.

Czy byłoby niewłaściwym dopatrywać pewnego porównania w tym, że duch święty był wylany dziesięć dni po przedstawieniu Okupu Ojcu, a obecnym czekaniem na objawienie się synów Bożych, że dziesięć dni mogłyby przedstawiać dziesięć lat po zakończeniu się Czasów Pogan?

(Brat Russell przerywając temu co czytał pytanie) - Zaprzestań. Gdy ktoś stawia pytanie wymagające napisania książki, to lepiej nie przyjmować takiego pytania. Przede wszystkim nie można mówić o dziesięciu dniach po przedstawieniu Okupu, ponieważ to przedstawienie, czyli zastosowanie Okupu ma dopiero nastąpić. Okup był tylko złożony do rąk Sprawiedliwości, gdy Jezus znajdował się na krzyżu, a zastosowanie zasług było uczynione pięćdziesiąt dni później. Możecie jednak zauważyć, że pytanie to jest za długie, tak, że gdybyśmy chcieli odpowiadać, moglibyśmy pomieszać różne rzeczy w umysłach niektórych ludzi. Lepiej stawiać pytania proste i na temat, bo nie potrzeba rozwodzić się nad czymś, co jest już zrozumiałe.

KPiO 1916; ang: 577