Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

OJCOWIE ŚWIĘCI - Jak otrzymają duchowe życie?

Jeżeli jest prawdą, że tylko żyjący w Wieku Ewangelii mogą przechodzić doświadczenia, przez które mogliby być spłodzeni i następnie zrodzeni jako istoty duchowe; jeżeli jest prawdą, że tylko ci spłodzeni z ducha mogą się spodziewać ciał duchowych i życia duchowego, to w takim razie jak Święci Starego Testamentu, którzy żyli i umarli przed Wiekiem Ewangelii, mogą kiedykolwiek otrzymać cos więcej ponad doskonałość ludzką! W jaki sposób mogą oni dostąpić natury duchowej po skończeniu się Tysiąclecia?

Pisząc list do brata Woodworth, około rok temu, przypadkowo wspomniałem coś, co doprowadziło mnie do wniosku, że święci Starego Testamentu mogą otrzymać duchową naturę przy końcu Tysiąclecia; nie jest to pewnym, ale zdaje mi się, że można tak przypuszczać i zadowala to myśl moją, chociaż może nie zadowoli innych; nie starałem się argumentować w tej sprawie, ani narzucać tego przekonania bratu Woodworth, ale podchwycił on tę myśl i w liście, jaki mi odpisał, przypadkowo wspomniał o tej sprawie i potem list ten został opublikowany, a ja zapomniałem wykreślić z niego tę część. Mogę teraz powiedzieć, że mam zamiar potraktować ten przedmiot wkrótce w artykule w "Strażnicy". Zamierzałem to przez pewien czas, ponieważ otrzymałem sporo listów z prośbami o dowody, więc niedługo otrzymacie to w lepszej formie niż teraz mógłbym dać w tej odpowiedzi. Mam nadzieję, że to was zadowoli.

KPiO 1908; ang: 11