Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

OJCIEC - Opiekowanie się Ojca Niebieskiego swoimi dziećmi.

Proszę wytłumaczyć Mat 18:10 "Patrzajcież, abyście nie gardzili żadnym z tych maluczkich, albowiem wam powiadam, iż Aniołowie ich w niebiesiech zawsze patrzą na oblicze Ojca Mojego, który jest w niebiesiech."

Przypuszczam, że warunki panujące po drugiej stronie zasłony są tak różne od warunków istniejących z tej strony, że nadzwyczaj trudno jest wyjaśnić tamte warunki. Pan nasz rzekł do Nikodema, jeżeli nie pojmujesz gdy mówię ci o rzeczach ziemskich, to jak mógłbyś zrozumieć, gdybym mówił ci o rzeczach niebieskich? Pan nie powiedział mu wiele o rzeczach niebieskich.

W tym, o ile ja to pojmuję, dane jest do zrozumienia, że przystępując z modlitwą do naszego Ojca Niebieskiego, powinniśmy rozumieć że On zwraca uwagę na wszystkie sprawy choćby najsłabszych, i najmniej uświadomionych Jego dzieci; Jego opatrznościowa opieka otacza każdego z nich.

Wzmiankowanie, że aniołowie Boży zawsze patrzą na oblicze Jego, oznacza, iż Ojciec zawsze jest gotów przyjąć ich prośby. Jest On zawsze gotowy wysłuchać, zwrócić uwagę na wszystko co dotyczy któregokolwiek z Jego maluczkich. Na tym tekście Pisma świętego zbudowano teorię, że każde poszczególne dziecko Boże, ma osobnego anioła stróża, który otacza je szczególną opieką. Powiadam, że jest to tylko teoria i nie wiem czy jest tak rzeczywiście, ale bez względu, czy to jest żyjąca istota duchowa, która strzeże nas i wstawia się za nami, czy też są to wpływy i moce Boga, nie robi różnicy, ani dla was, ani dla mnie, ponieważ w jakikolwiek sposób podoba się Bogu ochraniać nas i opiekować się nami, wszystko jedno jest dla nas, dokąd tylko mamy pewność, że jesteśmy pod Jego opieką i że mamy z Nim społeczność.

KPiO 1909; ang: 270