Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

OFIARA - Niepożądana przez Jehowę.

"Ofiary i obiaty nie chciałeś. (Nie chcesz ofiar krwawych i darów... BW)" (Ps. 40:7). Proszę wyjaśnić.

W tłumaczeniu z jednego języka na drugi, zachodzi zawsze niebezpieczeństwo chybienia wyrażania pierwotnej myśli w jej prostocie; tak jest i w tym wypadku. "Ofiary i obiaty nie chciałeś."

Jaka jest myśl w tym? Otóż myśl jest ta: że chociaż Bóg ustanowił przymierze zakonu z ludem Izraelskim, to jednak urządzenie zakonu nie było całkiem uzupełnieniem Boskiej intencji i życzenia. Bóg zamierzył że ofiary zakonne miały być tylko figurą, poprzedzającym cieniem rzeczywistej ofiary. One ofiary które Bóg postanowił, czyli upoważnił na pewien czas nie były tym co On zamierzył, nie były uzupełnieniem Boskiego życzenia co do ofiary za grzech. One były tylko figurą na to wielkie dzieło, które miało być wypełnione w Chrystusie.

Ofiary i obiaty nie chciałeś, to znaczy że one nie były wszystkim, co Bóg zamierzył. On przyjął tę ofiarę i udzielał żydom rok po roku narodowego przebaczenia i sposobności do spróbowania ponownie czy wypełnią zakon; lecz te rzeczy nie były końcem Boskiego życzenia lub intencji. On miał na myśli lepsze ofiary; ofiarę Chrystusa, wielkiego Odkupiciela, i ofiarę kościoła, ciała Chrystusowego, przyłączoną do Jego ofiary. To było owym wielkim zamiarem Bożym, a to pierwsze było tylko obrazem, czyli poprzedzającym cieniem tego.

KPiO 1914; ang: 611