Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

OFIARA - Czy ofiarowanie się Kościoła kosztuje co Jezusa?

Czy ofiarowanie się Kościoła kosztuje co Jezusa? Czy jego ofiara jest w znaczeniu wyrzeczenia się czegoś, czy też jest to dzieło ofiary podobnie jak to najwyższy Kapłan składał ofiary przynoszone jemu?

Przyjęcie nas przez Jezusa nic Jego nie kosztowało. On zapłacił wszystko i cena zupełnie została złożona. Niema żadnego dodatkowego kosztu. Jego jedna ofiara jest podstawą wszystkiego, złożoną już dawno temu. Przyjmuje On nas w urzędzie Najwyższego Kapłana, a my jesteśmy ofiarami. Aczkolwiek przypuszczamy, że kosztuje Go coś na punkcie sympatii, to jednak trudno nam ocenić Jego bezgraniczne współczucie. Nie możemy uważać że Odkupiciel ubolewa nad ofiarowaniem kościoła.

Mamy miłosiernego Najwyższego Kapłana, który może z nami cierpieć krewkości nasze. On może zrozumieć i ocenić nasze ułomności, to też jest cierpliwym, wie dobrze co nam dolega, więc jest pełen sympatii ku nam. Skoro posiadamy Jego zupełną sympatię, polegamy zupełnie, że wszystko wtedy jest w porządku.

KPiO 1912; ang: 610