Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

NOWE STWORZENIE - Czy jest Boskie.

Czy Nowe Stworzenie jest Boskie?

Nowe Stworzenie jest spłodzone do natury Boskiej. Intencją spłodzenia było aby doprowadzić Nowe Stworzenie do Boskiego poziomu, czyli do Boskiej natury. "Wszyscyśmy powołani w jednej nadziei powołania naszego." Św. Piotr mówi, że Bóg dał wielkie i kosztowne obietnice, abyśmy się stali uczestnikami Boskiej natury. Byliśmy spłodzeni z ducha świętego w tym właśnie celu. Właściwym więc byłoby pytanie: Czy wszyscy spłodzeni z ducha świętego dojdą do Boskiej natury?

Odpowiadamy: Nie wszyscy. Według Pisma świętego, niektórzy z tych pójdą na wtóra śmierć, a więc nie osiągną żadnej natury. Inni spłodzeni z ducha, również nie osiągną Boskiej natury, lecz otrzymają naturę duchową, niższą od Boskiej. Jak to się stanie, było już wykazane w "Strażnicy", lecz powtórzymy niektóre ilustracje. Na przykład, pszczoły zapłodnione są jednakowo, bez względu czy wyjdą one jako trutnie, jako królowa, lub jako pszczółki robocze. Trzy są rodzaje, chociaż zapłodnienie było jednakowe we wszystkich wypadkach. Traktowanie po zapłodnieniu wytworzyło te różnice. Jedna larwa rozwinęła się na królową tylko z tego powodu, że była obficiej karmiona, a nie iż była inaczej zapłodniona. Podobnie rzecz się ma z Kościołem. z tymi co są spłodzeni z ducha świętego. Bóg dostarczył pokarmu, a jeżeli my przyswajamy go w sobie w odpowiedniej proporcji, będziemy zbudowani i staniemy się Królową, Oblubienicą Pana. Inaczej możemy dojść tylko do klasy Wielkiego Grona, albo chybić zupełnie i zginąć śmiercią wtórą.

KPiO 1912; ang: 508