Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

NOWE STWORZENIE - I grzech.

Czy Nowe Stworzenie może grzeszyć?

Tak, i nie! Apostoł mówi: "Wszelki, co jest spłodzony z Boga, grzechu nie czyni, iż nasienie jego w nim zostaje, i nie może grzeszyć, iż z Boga spłodzony jest." (1 Jan 3:9). To jest tak długo, jak Nowe Stworzenie posiada ducha Bożego, ducha świętego, ono nie może zezwolić na dobrowolny grzech. Jeżeli ktokolwiek spłodzony z ducha grzeszyłby dobrowolnie, to znaczyłoby że zanim popełnił dobrowolny grzech, rozstał się ze swoim duchem świątobliwości (utracił nasienie swego spłodzenia) i w to miejsce przyjął ducha grzechu, ducha przeciwnika.

Inaczej mówiąc, kto posiada ducha spłodzenia z Boga, nie może dobrowolnie i rozmyślnie czynić tego, wiedząc, że nie jest święte i nieprzyjemne Bogu. Taki nie może mieć przyjemności w grzechu. On raz umarł grzechowi, a ponowne wrócenie do grzechu byłoby powróceniem do walania się w błocie - byłby dwakroć zmarłym i wykorzenionym, gotowym do wycięcia i zniszczenia, jako bezrozumne bydlę. - Juda 12; 2 Piotr 2:12.

KPiO 1912; ang: 507