Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

NIEWIASTA - Co ona symbolizuje?

U Łuk. 15:8, czytamy: "Albo, która niewiasta mając dziesięć groszy, jeśliby straciła grosz jeden, iżali nie zapala świecy i nie umiała domu, a nie szuka z pilnością, ażby znalazła?" W jednym artykule w "Strażnicy", ta niewiasta jest przedstawiona, że reprezentuje "Boską energię". Czy jest gdzieś jakie inne miejsce, gdzie niewiasta przedstawiałaby coś innego niż Kościół?

Wątpię w to cokolwiek. Nie przypominam sobie, abym miał pisać, że niewiasta reprezentuje Boską energię, jeśli napisałem, to o tym zapomniałem. Zanim moglibyśmy uwierzyć, że niewiasta reprezentuje Boską energię, i że tak było napisane w "Strażnicy", musielibyśmy mieć przytoczenie tego artykułu. Mamy wielkie poszanowanie dla sióstr, lecz nigdy o tym nie wiedziałem, aby niewiasta była użyta by symbolizowała Boską energię. Nie myślę, że kiedy tak mówiłem, a gdyby tak było, musiałem mieć coś innego na myśli. Odnośnik, ani dokładny cytat nie jest podany, że zaś w "Strażnicy" mogło być źle zrozumiane, wcale by nas nie zdziwiło, bo i wiele rzeczy w Biblii, było źle zrozumianych.

KPiO 1908; ang: 739