Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

NIEPRZYJACIEL - Ostatni, który będzie zniszczony.

Powiedziane jest, że ostatnim nieprzyjacielem, jaki zostanie zniszczony, jest śmierć. Jak to ma być? Adamowa śmierć, czy jak?

Ostatni nieprzyjaciel, jaki ma być zniszczony - jak to rozumieć? Znaczy to, że śmierć która jest nieprzyjacielem, zostanie zniszczona. Wtóra śmierć nie jest nieprzyjacielem Boga, ani tych co są w harmonii z Bogiem; ona będzie dla zniszczenia tych, którzy nie zechcą pojednać się z Bogiem. Zamiast być krzywdą, wtóra śmierć będzie błogosławieństwem dla wszystkiego stworzenia. Natomiast śmierć Adamowa jest nieprzyjacielem. Była nieprzyjacielem, ponieważ przez cały okres czasu ludzie umierali śmiercią Adamową, nawet tacy, którzy gdyby mieli sposobność, znajomość itd., pragnęliby służyć Bogu i być z Nim w harmonii. Niewątpliwie i sam Adam, już po zgrzeszeniu, byłby uradowany gdyby Bóg rzekł mu: "Oto Adamie, dam ci drugą sposobność i próbę, wróć się do Raju; ale jeżeli jeszcze raz zgrzeszysz, będzie to dla ciebie wtóra śmierć i wówczas będzie już koniec wszystkiego". Oczywiście Adam byłby bardzo zadowolony, gdyby dostał taką sposobność.

KPiO 1911; ang: 260