Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

NIEBO I PIEKŁO - Czy są takie miejsca?

Dlaczego w Biblii wspominane są niebo i piekło, jeśli niema takich miejsc?

Wierzymy, że są takie miejsca. Wierzymy, że jest niebo gdyż Pismo Święte powiada: "Niebo jest stolicą Moją, a ziemia podnóżkiem nóg Moich, mówi Pan."

Przypuszczenie, że każdy zrodzony na świecie, pójdzie ewentualnie do nieba, jest błędem przez bardzo wielu popełnianym. Bóg w wielkiej swojej mądrości i mocy, upodobał sobie stworzyć aniołów, a następnie, w dalszym rozwoju Swego planu, upodobało Mu się stworzyć ziemię, a w końcu człowieka. Bóg stworzył człowieka nieco niższym od aniołów. Człowiek nigdy nie był aniołem, nigdy nie upadł z poziomu anielskiego i nigdy nie miał być aniołem. Będąc nieco niższym od aniołów, człowiek, na podobieństwo aniołów, miał Boskie przymioty umysłu i woli, pod pewnym względem Bóg uczynił człowieka wyższym od aniołów, mianowicie w tym, że dał mu panowanie nad ziemią. Aniołom Bóg nie dał żadnego panowania. Bóg poddał wszystkie rzeczy pod nogi ludzi. Niebo przeznaczone było dla aniołów i Boga. W obecnym czasie Bóg rozwija Nowe Stworzenie istot duchowych, które mają pójść do nieba, jak mówi Pismo Święte, że mają dostąpić natury nie tylko anielskiej, ale znacznie wyższej, to jest Boskiej.

Nie wiemy ile jest rodzajów istot duchowych, ale czytamy o Cherubinach i Serafinach. Powiedziane też mamy, że Bóg wszystkie te rzeczy poddał Chrystusowi. Kiedy Chrystus wstąpił na wysokości, Bóg powiedział: "Niechaj Mu się kłaniają wszyscy aniołowie." Ale to nie przeszkadza planowi Bożemu co do ziemi, aktora Bóg przeznaczył aby była zamieszkana. Byłoby absurdem przypuszczać, że Bóg, straciwszy sześć tysięcy lat na ćwiczenie świata i tysiąc lat na przygotowanie ludzi do życia wiecznego, miałby w końcu zniszczyć wszystkich.

Co do piekła, na pewno wierzymy w takie bardziej niż inni; albowiem rozumiemy, że wszyscy tam idą, podczas gdy inni wierzą, że tylko niektórzy. Jednak jest to inne piekło, jest to biblijne piekło, jest to stan śmierci - Szeol, a cały świat idzie do Szeol. Weźcie swą Biblię i porównajcie jak słowo to jest używane wszędzie w Starym Testamencie. Dobrzy i źli ludzie, wszyscy tam idą, wszyscy są zabierani do ojców swoich i śpią z nimi, czy są dobrzy czy źli. Byłoby bardzo dziwną rzeczą mówić, że śpią z ojcami swymi, gdyby ojcowie byli w piekle, albowiem w piekle teologicznym ojcowie ci spać nie mogliby.

Nie zaprzeczamy wcale istnieniu piekła i nieba, ale zaprzeczamy nocnym marom, które przekazano nam z wieków średnich.

KPiO 1909; ang: 326