Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

NAGRODA - Jak zdobyć najwyższą.

Czy duch posłuszeństwa Boskim przykazaniom jest tym co zapewni nam ową wielką nagrodę?

Pan szuka w obecnym czasie takich, którzy mieliby ducha ofiary, ducha zaparcia samych siebie, a nie tylko ducha posłuszeństwa Jego przykazaniom. Zapewne mało byłoby takich którzy sprzeciwiliby się Boskim przykazaniom, gdyby te grzmiały z nieba. Próba nasza jest o wiele surowszą. Jest to próba posłuszeństwa temu wszystkiemu, co rozumiemy iż jest wolą Bożą, albo przywilejem służenia Jego sprawie. Którzy rozkoszują się w czynieniu Jego woli i w służeniu Jego sprawie, choćby kosztem ich ziemskiego dobra, są tymi których Bóg szuka w obecnym czasie, "On szuka takich, którzy chwaliliby Go w duchu i w prawdzie." "Oto teraz czas przyjemny"; teraz jest czas przystępowania do Boga tych, co gotowi są poświęcić się Jemu bez zastrzeżeń i ufają, że On przyjmie ich ofiarę o której wiedzą że nie wiele jest warta. Im więcej nas kosztuje ta ofiara, tym pewniejszymi możemy być, że jest ona ceniona przez Boga. Dać Bogu coś takiego co nie ma wartości, w naszej własnej ocenie, byłoby ubliżeniem Jemu a nie ofiarą.

Nasze doświadczenia życiowe powinny pociągać nas bliżej do Boga, nie tylko w naszych modlitwach, ale w każdej chwili, we wszystkich, choćby i małych potrzebach życiowych, powinniśmy spodziewać się kierownictwa niebieskiego.

Każdy przyjęty przez Boga ofiarnik, który nie dopełni swej ofiary, na pewno minie się z owym "wysokim powołaniem" i o ile nasze oczekiwania są właściwe, będzie miał dział z wielkim gronem w "zniszczeniu ciała", które poświęciwszy, niechętnym był składać w ofierze codziennie.

KPiO 1910; ang: 553