Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

MIESZKANIE - Przygotowanie miejsca dla uczniów.

(Jana 14:2). "W domu Ojca mego jest wiele mieszkań; gdyby nie było, powiedziałbym wam o tym. Idę aby przygotować miejsce dla was." Czy Chrystus miał na myśli, że przygotuje miejsce dla uczni, czy tez, ze przygotuje ich do tego miejsca?

Wyobrażam sobie, że nasz Ojciec Niebieski ma wiele różnych urządzeń, czyli części w Swoim Planie. Był jeden stopień, czyli stan cherubinów, inny serafinów, a jeszcze inny stan aniołów. Co do ziemskiego zarządzenia dla ludzi, było ono już zrobione, ale nie było jeszcze miejsca przygotowanego w wszechświecie Boga dla Nowego Stworzenia, jakie Bóg zamierzał rozwinąć.

Dlatego Pan nasz powiedział: "Pójdę i przygotuję miejsce dla was." Pan umożliwił nam wejście razem z Nim, jak to czytamy: "Jeśli z Nim cierpimy, z Nim też i królować będziemy." Gdyby Jezus zastosował Swoją zasługę na rzecz żydów, już wówczas, stosownie do Nowego Przymierza, błogosławieństwa popłynęłyby w tym kierunku i nie byłoby dla nas już żadnego miejsca. Ale Jezus zastosował tę samą zasługę na naszą korzyść i przez to daje nam sposobność poświęcenia się z Nim i uczestniczenia w Jego wysokiej naturze. Prawdą jest także, że Jezus przygotowuje uczniów Swoich do tego miejsca.

KPiO 1909; ang: 452