Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

MAŁŻEŃSTWO - Czy jest właściwe pomiędzy wierzącymi?

Jakie jest twoje zapatrywanie na stosowność wchodzenia w związki małżeńskie pomiędzy wierzącymi w obecnym brzasku Tysiąclecia?

Nie możemy w tej sprawie zajmować żadnego stanowiska, drodzy przyjaciele. Sprawa ta nie jest dla nikogo do rozstrzygnięcia, jak tylko dla dotyczących jednostek.

Nie miałbym prawa powiedzieć, że powinniście wchodzić w związki małżeńskie, tak samo, jak nie mam prawa mówić, za nie powinniście tego czynić. To jest waszą sprawa, a nie moja lub czyjakolwiek. W wykładach Pisma Świętego jest jedynie powiedziane to, co Apostoł Paweł powiedział przeszło tysiąc osiemset lat temu: "Kto żeni się dobrze czyni, ale kto nie żeni się, czyni lepiej." Choćbym na ten temat rozprawiał całą noc nie sądzę abym potrafił dodać coś więcej do tego, co apostoł powiedział, ani też nie miałbym prawa zmienić to. Wy, ani ja, nie mamy prawa wtrącać się w cudze sprawy. Jeżeli odnosi się ta, do dzieci naszych wówczas mamy prawo doradzać. Jeżeli są to dzieci nieletnie, to mamy prawo powiedzieć im że będziemy nimi kierować dopóki nie dojdą do pełnoletności, a jeśli dzieci są pełnoletnie, rodzice nie powinni przeszkadzać a tylko radzić mogą. Ktokolwiek usiłuje być natrętnym w takich sprawach i narzucać swoją wolę, ten tylko kłopot na siebie sprowadza, Pozostawmy tę sprawę tam, gdzie Bóg ją zostawia to znaczy w rękach tych, których osobiście ona dotyczy.

KPiO 1909; ang: 459