Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

KRÓLESTWO - O przynoszeniu owocu.

Pan powiedział w przypowieści, ze nasienie wyda jedno trzydziesto, inne sześćdziesięcio a inne stokrotny plon; czy wszystkie te klasy należą do Kościoła, czy do Wielkiego Grona?

Pan nie powiedział do jakiej klasy mają należeć, a ja przypuszczam, że przedstawia to wszystkich, którzy przynoszą owoce ducha. Stokrotny plon może przedstawiać tych, którzy doszli do najwyższego wzoru, zaś ci, którzy przyniosą plon sześćdziesięciokrotny, mogą być z tej samej klasy, którzy jednak nie będą tak mocno jaśnieć w Królestwie, jak to czytamy, że "Gwiazda różni się od gwiazdy w jasności." Zaś ci, którzy przyniosą trzydziestokrotny plon, może oznaczają tych, co znajdą się w wielkim gronie, którzy rozwiną w sobie ducha Pańskiego, ale nie w tak obfitej mierze jak tamci. W każdym razie wszyscy ci przynosić będą owoce ducha, tak samo, jak klasy mądrych i głupich panien. Wszyscy są pannami, dziewicami - wszyscy są czystymi, przyjemnymi Bogu.

KPiO 1912; ang: 426