Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

KOŚCIÓŁ - Członkowie nóg przemienieni po jednym.

Czy jest jakie Pismo wskazujące, że członkowie nóg Chrystusowych będą przemienieni jednocześnie?

Moje wyrozumienie jest przeciwne temu. Rozumiem, że członkowie nóg nie będą przemienieni wszyscy na raz, ale stopniowo. Jeden może dostąpić przemiany dziś w nocy, drugi jutro, itd.; a jednak ich przemiana może być określona, że stała się w jednym czasie, w tym znaczeniu, że dzieje się to w czasie żniwa, przy zakończeniu się wieku. Niektórzy dostąpią przemiany dopiero przy końcu okresu żniwa. Jako sprawa osobista, będzie to jedna osoba po drugiej.

Apostoł powiedział: "Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy przemienieni będziemy;" albowiem "ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą." Przemiana nasza będzie "momentalnie, w oka mgnieniu." Dla każdej poszczególnej osoby nie będzie to przemiana stopniowa, ale momentalna. Zamiast zasypiać, jak to rzecz się miała ze świętymi w przeszłości, dostąpimy natychmiastowej przemiany. Psalmista proroczo powiedział: "Jam rzekł: Bogowieście, synami Najwyższego, wy wszyscy jesteście a wszakże jako inni ludzie pomrzecie." Rozumiemy, że Pismo to stosuje się do procesu umierania członków Kościoła, że umierają tak samo, jak inni ludzie. Jesteśmy Nowymi Stworzeniami, stąd to wyrażenie: "jako inni ludzie pomrzecie," śmierć nasza będzie na podobieństwo innych ludzi. Ludzie zazwyczaj nie umierają w gromadach, więc i dla nas byłoby dziwnym, gdybyśmy wszyscy umarli jednocześnie, świat nie zauważy żadnej różnicy pomiędzy naszą śmiercią, a śmiercią innych ludzi.

KPiO 1915; ang: 122