Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

KOŚCIÓŁ - Kiedy będzie przedstawiony Ojcu.

W broszurce Wtóre przyjście Pana powiedziałeś, że nie mamy rozumieć, iż Pan zabierze Kościół do nieba i następnie wróci aby uczynić Swą Epifanię lub Apokalupsis, bo to byłoby Jego trzecim przyjściem, o czym Pismo Święte nigdzie nie wspomina. Czy możesz to zharmonizować z orzeczeniem podanym w raporcie konwencyjnym z roku 1911, że Kościół na początku Tysiąclecia będzie przedstawiony Ojcu?

Gdy Kościół będzie dopełniony i przejdzie poza zasłonę, myślę, że będzie pewien międzyczas; ile to dni lub miesięcy będzie, tego ja nie wiem. Potem Kościół będzie przedstawiony Ojcu i o Wielkim Gronie jest także powiedziane, że "wejdą na pałac królewski." Nie będzie to wcale odchodzeniem i przychodzeniem z nieba. Pan znajduje się po prawicy Ojca w niebie i ja rozumiem, że On zawsze będzie na tym stanowisku. Tego miejsca On nie zostawia próżnym ani na chwilę. Kościół, jako Jego Małżonka, będzie mieć ten sam przywilej co On. To nie jest odchodzeniem i przychodzeniem. Członkowie Kościoła będą tam na zawsze z Panem w zupełnej wolności anielskich zastępów, a nawet będą mieli jeszcze wyższe wolności i władze.

KPiO 1912; ang: 117