Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

KOŚCIÓŁ - Członkowie ciała Chrystusowego.

Czy jest właściwe mówić, że Jesteśmy członkami ciała Chrystusowego, jako usprawiedliwione istoty ludzkie, a także jako Nowe Stworzenie? Do pytania tego zostałem pobudzony tym że w pewnej Strażnicy powiedziałeś że jesteśmy członkami Chrystusowymi, jako Nowe Stworzenie, członkami duchowo, a nie człowieka Chrystusa Jezusa. W innym zaś miejscu, czyli w szóstym tomie tłumaczyłeś, że w wieku Ewangelii, Małe Stadko było Chrystusem w ciele.

Nie jestem pewien czy uchwyciłem: myśl tego pytania, lecz w moim umyśle niema sprzeczności pomiędzy oświadczeniami w "Strażnicy" a w tomie. Przeto jeszcze raz okrasie ten przedmiot a może okaże się to jaśniejszym dla pytającego.

Myślą moje jest że my nie jesteśmy wcale członkami ciała Chrystusowego w żadnym znaczeniu tego słowa, dokąd nie uczynimy zupełnego poświęcenia i dokąd Jezus nie zastosuje Swej zasługi na wypełnienie naszych braków, oraz dokąd Ojciec nie przyjmie i nie spłodzi nas z ducha świętego. Dopiero po tym wszystkim jesteśmy Nowymi Stworzeniami i jako tacy jesteśmy członkami (perspektywicznie) ciała Chrystusowego. Jesteśmy nazywani ciałem Chrystusowym i Królewskim Kapłaństwem od chwili naszego poświęcenia. Jeżeli chybimy to wypadniemy z członkostwa w ciele wielkiego Arcykapłana, a będziemy tylko członkami domu wiary, czyli członkami wielkiej kompanii, klasy głupich panien, lecz członkami Jego ciała nie stajemy się prędzej, aż przy poświęceniu. Nikt nie jest kompetentnym powiedzieć o drugim że zaniedbał swoje poświęcenie. Nie jest nam dane aby decydować kto jest a kto nie jest. Jest to Pańskie dzieło, i tylko On może decydować, którzy są w Ciele i którzy mogą pozostać. "Każda latorośl, która we Mnie owocu (miłości i innych owoców ducha) nie przynosi, Ojciec odcina. Każdą latorośl, która we Mnie mieszka, On oczyszcza aby obfitszy owoc przynosiła. W tym będzie uwielbiony Ojciec, kiedy obfity owoc przyniesie."

KPiO 1910; ang: 105