Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

KAPŁAŃSTWO - Znaczenie niższych kapłanów.

W kapłanstwie Aaronowym, Aaron byl kapłanem najwyższym a synowie jego wspólkapłanami. Czy ten fakt, że to byli jego synowie ma jakie znaczenie figuralne?

W typie tym zdaje się być widoczną nauka że kapłani byli członkami, czyli ciałem Najwyższego Kapłana, ponieważ sprawa ta jest wyrażona w takiej formie. Aaron miał dokonać "pojednania za siebie i za dom swój." Jaka tedy myśl zawiera się w słowie "siebie?" Jak moglibyśmy to najlepiej określić? Jakie pokrewieństwo, oprócz żony, wliczałoby się w słowo "siebie?" Zapewnię że synowie. Zatem synowie Aarona przedstawieni byliby w nim samym, jakoby byli jego ciałem. Ojciec również przedstawiony jest w swoim synu w pewnym szczególniejszym znaczeniu. Typ najwyższego kapłana w swoim urzędzie podtrzymywany byłby w ten sposób w następnych generacjach. Synowie nie byli typem jako synowie, lecz byli w typie najlepszym przedstawieniem; ciała kapłana, jakie można było uczynić; a zatem przedstawiali oni Kościół, Ciało Chrystusowe.

KPiO 1910; ang: 551