Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

JEHOWA - Nasz stosunek z Nim.

Czy jest sposób upewnienia się o naszym stosunku z Bogiem?

Apostoł Jan mówi, że jeśliby serce nasze nas nie potępiało, ufanie mamy ku Bogu (1 Jan 3:21). Abyśmy mogli mierzyć nasz postęp i dowiedzieć się, czy w sprawach naszego życia jesteśmy przyjemnymi Bogu, musimy najpierw wiedzieć, czy podjęliśmy kroki zbliżenia się do Niego,. czyli wejścia do Jego rodziny. Czy w zupełności poświęciliśmy się aby czynić Boską wolę? Jeżeli wiemy że poświęcenie takie uczyniliśmy, to następnym pytaniem byłoby: Do jakiego stopnia rozeznaję Boską wolę i do jakiego stopnia staram się ją czynić. Czy używam mój czas, moje siły, wpływy i wszystko co mam ofiarniczo, najlepiej jak mnie stać, nie poczytując swego życia za drogie dla samego siebie? Jeżeli znajdujemy, że w ogólnym znaczeniu, takim jest nasz sposób postępowania, to mamy wszelki powód do zadowolenia i rozumienia, że jesteśmy w społeczności z Bogiem.

Następnie powiedziane mamy czego tacy mogą spodziewać się; mianowicie, że "wszyscy, którzy chcą pobożnie żyć w Chrystusie Jezusie, prześladowani będą." (2 Tym. 3:12). Jeżeli tego świadectwa ducha świętego nie mamy, czyli nie doświadczamy żadnych prześladowań, to może znaczy że nie dozwalamy naszemu światłu świecić. To nie powinno pobudzać nas do czynienia; czegoś niedorzecznego, lecz powinniśmy badać samych siebie czy wydajemy nasze życie w Pańskiej służbie. Gdy nie przechodzimy trudności i cierpień w obecnym czasie, to powinniśmy być tym do pewnego stopnia zaniepokojeni.

Gdy mamy prześladowania to powinniśmy znowu upewnić się, czy te nie są czasem z przyczyny jakich złych czynów z naszej strony, lub z powodu wtrącania się w cudze sprawy, ale że są one cierpieniami dla Prawdy i braci. Jeżeli tedy mamy te dowody, że weszliśmy do rodziny Bożej, jeżeli badamy, aby rozpoznawać i czynić Jego wolę, jeżeli mamy doświadczenia i trudności na naszej drodze i jesteśmy przez nie odpowiednio ćwiczeni, to możemy rozumieć o sobie że jesteśmy Jego ludem.

KPiO 1913; ang: 361