Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

IZRAEL - Przywrócenie go.

Proszę o informację dotyczącą powrotu Żydów do Palestyny. W jakiej liczbie oni powracają i czy ziemia jest teraz więcej urodzajną niż była poprzednio?

Żydzi nie powracają bardzo szybko, lecz przygotowują do pójścia, a ziemia staje się więcej urodzajną. Są widoki, że nowy rząd Turecki, który ma władzę nad Palestyną, okaże się więcej przyjaznym niż rząd poprzedni i tego się też spodziewamy. Gdy w wykładach Pisma Świętego wspominaliśmy o powrocie żydów do Palestyny, to oni sami o tym jeszcze nie wiedzieli. Ich powrót nie jest tak licznym, jak tego można było się spodziewać. Żydzi osiedlą się ponownie w Palestynie, lecz nie wszyscy żydzi jacy przebywają w tym kraju powrócą, bo wielu czuje się lepiej tutaj. Można się spodziewać, że przeważnie pójdą żydzi, co się nazywają "Ortodoksi", których serca są skierowane ku Jeruzalemie. Bez wątpienia, gdy będzie droga dla nich otwartą, a Rosja i inne państwa będą ich prześladować, to wówczas będą wracać w większej liczbie. (To było pisane w roku 1909, a dziś możemy widzieć do jakiego stopnia rzeczy te się wypełniają).

KPiO 1909; ang: 354