Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

GŁÓD - Może mieć dwojakie zastosowanie.

"Albowiem oto panujący Pan zastępów odejmie od Jeruzalemu i od Judy laskę i podporę, wszelaką podporę chleba i wszelaką podporę wody." (Izaj. 3:1). - Co to znaczy?

Swego czasu był głód w ziemi Judzkiej. Lud nie miał dosyć pożywienia, odczuwał głód i pragnienie. Podobny stan był wówczas, gdy Agar z Ismaelem z głodu i pragnienia wyczekiwała śmierci. Podczas wieku ewangelicznego biedni żydzi doświadczali głodu, będąc bez żadnej łączności z Bogiem.

Ten sam prorok, z którego pism powyższy tekst jest cytowany, mówi nam o innej klasie, której jest daną obietnica, że "chleb jego dany mu będzie, a wody jego nie ustaną." - (Izaj. 33:16). Pan będzie miał o nich staranie, będą chronieni, a chleba i wody im nie zbraknie. Tekst ten może stosował się do żydów - podczas oblężenia Jerozolimy, a także może się stosować do każdego żyda, lub kogokolwiek, co ufność swoją położył w Bogu, który zaopatrywał ich w rzeczy potrzebne do podtrzymania życia. Spoglądając dokoła nas, możemy zauważyć wielu z nominalnego Izraela, że cierpi głód i pragnienie, chociaż starają się okazać, że są dobrze odżywiani, pomimo, że większość nie pojmuje, że jest biedną, nagą, ślepą i głodną. W międzyczasie Kościół Chrystusowy znajduje się w miejscu ochronnym, ponieważ im wszystkie rzeczy pomagają ku dobremu. Ich chleb i woda nie ustaną: "Pan udziela i nie odmawia, co jest dobrego tym, którzy chodzą w niewinności." (Ps. 84:12). "Poprowadzi cichych w sądzie i nauczy drogi swojej." - Ps. 25:9.

KPiO 1912; ang: 269