Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

CIERPIENIA - Chrześcijanin pod Boską kontrolą.

Czy cierpienia, jakich doświadczamy przed poznaniem Prawdy, okazują się korzyścią dla nas jako Chrześcijan?

Nie wiem, co pytający ma na myśli. Pytanie zdaje się stosować do tych, którzy są chrześcijanami. Jeżeli to jest jego myślą i odnosi się do cierpień ponoszonych przez chrześcijan przed poznaniem Prawdy, odpowiadam, na to: Tak. Wszystkie cierpienia chrześcijan znajdują się pod Boską kontrolą i wielu z nas zanim przyszliśmy do teraźniejszej Prawdy mieliśmy pewne próby, doświadczenia i trudności, które były zamierzone od Boga, aby stały się błogosławieństwem i przygotowały nas do przyjęcia Prawdy. Znam wielu, których doświadczenia były tego rodzaju. Niektórzy tak byli zajęci interesem, że nigdy nie mieli czasu na badanie Prawdy.

Znam pewnego brata, który był chrześcijaninem, prowadził interes artykułów spożywczych. Pewnego dnia kupił sześć serii Wykładów Pisma świętego, lecz nigdy nie mógł znaleźć dosyć czasu na ich przeczytanie. Nie pojmował, że największym interesem na świecie jest sprawa Boża. Jego największą sprawą na pewien czas była sprzedaż wiktuałów. Z dopuszczenia Bożego wydarzył mu się wypadek, że złamał nogę i musiał być bezczynnym dopóki nie zrosła się kość. Mówił mi potem, że jego przymusowe wakacje były najlepsze chwile w jego życiu, bo przeczytał sześć serii W. P. Ś. Przed tym nie miał czasu, lecz potem zawsze miał czas do czytania

Coś podobnego było z pewną siostrą. Pewnego razu mówiła mi: "Dziwiłam się bardzo, dlaczego Pan Bóg dopuścił, ażeby ręce moje zostały zreumatyzowane. Zawsze byłam czynną i zajęta pracą, szyciem, itp. aż do czasu, gdy moje ręce zostały pokręcone. Z tej przyczyny nie mogłam zajmować się więcej ręczną pracą, ręce moje były bezużyteczne. Ostatecznie udało mi się przez próbowanie dojść do tego, że mogłam przy czytaniu książki obracać stronice i zaczęłam czytać. Po chwili czytania, przyszła mi myśl, że Pan Bóg dozwolił, ażeby ręce moje zostały pokręcone na to, ażebym mogła czytać".

To są niektóre z wielu wydarzeń, przez które lud Boży otrzymał błogosławieństwa i możność poznania Prawdy na czasie. Pan Bóg wie, jak postępować ze Swoimi dziećmi. Jeżeli jesteśmy Jego, natenczas następną rzeczą jest zupełne poddanie się Jego woli i być zadowolonymi z kierownictwa opatrzności Bożej.

KPiO 1915; ang: 680