Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

CHRZEST - W czyim imieniu.

Chrzcząc je w imię Ojca i Syna i ducha świętego. Czy byłoby właściwie mówić, że to znaczy trzy chrzty, a mianowicie w imię Ojca dla naszego usprawiedliwienia, w imię Syna dla naszego ofiarowania i w imię ducha świętego, aby być ochrzczonym dla spłodzenia z ducha?

Na to odpowiadam, że według mojego wy rozumienia, to nie jest wcale ta myśl. Będąc ochrzczeni w imię, to znaczy, że jesteśmy ochrzczeni z upoważnienia; nie tylko jakoby Jezus mówił: To jest coś takiego ode mnie Ja wam to daję, lecz On dał do zrozumienia, że ten chrzest, który przykazał kościołowi jest chrztem w imię, to jest z upoważnienia Ojca, Syna i ducha świętego; podobnie gdybyśmy na przykład użyli nazwiska firmy: Smith, Jones i Brown. Gdyby Smith zajął się sprawą, to on by nie powiedział: Idź i chrzcij w moim imieniu, lecz uczyń to z upoważnienia całej firmy: Smith, Jones i Brown. Podobnie Jezus powiedział: Idźcie i chrzcijcie w imię, czyli z upoważnienia Ojca, Syna i ducha świętego.

KPiO 1911; ang: 33