Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

BADACZE Pisma św. - Względem ducha Babilonu.

Czy pokazuje ducha Babilonu współdziałalność w sposobach używanych przez kwatery M.S.B.P.Św. bez ścisłego zbadania tych metod?

Ja myślę, że każdy w tej sprawie powinien używać własnego rozumu. Jeżeli ktoś się raz "sparzył", to powinien mieć się na baczności. Jeżeli ktoś nie był, to nie będzie tyle ostrożnym. Jest rzeczą właściwą, mieć swój własny sąd w takich sprawach. Co się tyczy kwatery Brooklyńskiej i mojej łączności z pracą jaka stamtąd wychodzi to mogę powiedzieć, że wszystko tam jest pod moim zarządem. Nic stamtąd nie wychodzi, co byłoby przeciwne mojemu sumieniu, lecz niech każdy używa własnego sumienia. Podczas, gdy tam znajduje się wielu braci rozumnych i zdolnych, to jednak, według obecnego zarządzenia, oni wszyscy są moimi pomocnikami pod moim zarządem, tak długo jak ja żyję. To było zrobione i postanowione wówczas, gdym całą moją posiadłość oddał na własność Towarzystwa kilka lat temu. To samo stosuje się i do działalności Towarzystwa w innych krajach.

KPiO 1915; ang: 350