Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

BADACZE PISMA ŚWIĘTEGO - Nazywani ludźmi w prawdzie.

Gdy Międzynarodowi Badacze mówią o sobie, jako będący w prawdzie, czy mają przez to na myśli, że jedynie oni wyrozumiewają prawdy Boże?

Ja bym tej sprawy nie przedstawiał w tej formie. Moją myślą jest, że my jesteśmy tymi, którzy prawdę przedkładają nad wszystko inne, miłujemy prawdę i gotowi jesteśmy poświęcić wszystko dla prawdy. Nie stawiamy tradycji, ani ludzkich wierzeń przed prawdą. Nie poświęcamy prawdy dla jakiejś sekty lub kościelnictwa, lecz je raczej poświęcamy dla prawdy a nawet samych siebie, dlatego, że Pan Bóg (według naszego wyrozumienia) postawił prawdę jako Swego przedstawiciela. Jezus jest tym przedstawicielem, bo On mówi o sobie: "Jam jest prawda". Gdy stajemy po stronie prawdy, stajemy po stronie Jezusa.

Oprócz tego można jeszcze i to powiedzieć, że wyraz prawda jest użyty do przeciwstawienia tego, co jest błędem. Patrząc na nasze minione doświadczenia, dopatrujemy się wielu błędów, którym hołdowaliśmy, lecz od czasu jak wzrastamy w umiejętności, wzrastamy i w prawdzie, z tego punktu zapatrywania mówimy o tej sprawie, lecz wyrażenie powyższe, czy też nazwa nie ma być rozumianą w sekciarskim znaczeniu. Ta nazwa, czy sposób wyrażenia nie wyszło ode mnie, lecz wyszło samo przez się między tymi, co miłują prawdę. Jesteśmy gotowi powitać wszystkich tym samym ogólnym komplementem.

KPiO 1913; ang: 345