Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ASEKURACJA - Czy jest właściwym branie polisy na krótki czas?

Czy jest właściwe wziąć pięcioletnią polisę asekuracyjną, płaconą po śmierci, lub która wychodzi po pięciu latach? Czy warto brać?

Nie znam warunków waszych towarzystw asekuracyjnych w Wielkiej Brytanii, lecz w Ameryce mamy wiele dobrych towarzystw ubezpieczeniowych. W wielu razach one są tak solidne jak banki, a w niektórych razach nawet mocniejsze od banków. Niektóre z tych towarzystw wypuszczają bardzo przystępne ubezpieczenia. Kto może zostawić pieniądze swojej rodzinie, może również zostawić w asekuracji, ponieważ asekuracja może być tak samo bezpieczną w kompanii asekuracyjnej, jak i w banku.

Czy byłoby właściwie zabezpieczyć się na życie? Mogę powiedzieć, że to jest wielkim błogosławieństwem dla ludzi. Lecz nikt nie powinien pokładać ufności w kompanii asekuracyjnej - raczej ufać w Panu. - Niektórzy biedacy pokładają swoją ufność w bankach, lub kompaniach ubezpieczeniowych. Gdy te organizacje upadną, wówczas ich biedna wiara upadnie.

Nie powinniśmy skarbić dla siebie skarbów, lecz powinniśmy wykorzystać każdą sposobność, by pomóc tym, co są około nas i tym, co po nas zostaną. Co się tyczy tego, gdzie macie ulokować swoje pieniądze, lub do którego banku, ja nie wiem i wam nie powiem. Pan Jezus powiedział, gdzie powinniśmy swoje skarby składać "gdzie ani mól, ani rdza psuje." O jedynym skarbie, o którym wiem, że jest pewny, to jest skarb w niebie "gdzie złodzieje nie podkopywują ani kradną." Nie mogę dać lepszej rady nad słowa naszego Mistrza. Podałem tu jedynie niektóre myśli i napomnienia, bo decydującej odpowiedzi na to pytanie dać nie można.

KPiO 1912; ang: 344