Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Drukuj Straż 1947, nr. 8
1947 Numer 8.
Straż 1947 Rok
Straż i Zwiastun Obecno¶ci Chrystusa
Biblioteka
 

Jaka jest różnica pomiędzy 'Jehowa Witness' a 'Rutherford Brother', jak je tu nazywaj±? Ja tylko widzę jak±¶ nienawi¶ć między nimi.

Wiemy kim s± "Jehowah Witness," lecz o oddziale, którzy mieliby się nazywać "Rutherford Brother," nie słyszeli¶my. Aczkolwiek wiemy, że między "J. W." zaszło ostatnimi czasy pewne nieporozumienie, i pewna klasa odł±czyła się od nich i ostro ich krytykuj± oraz rozsyłaj± swoj± literaturę na ten temat, jednak nie podpisuj± się żadn± nazw± organizacyjn±, oprócz swoich własnych imion i nazwisk. Pozatym, nas ta sprawa ich sprzeczek wiele nie interesuje. Żyjemy w kraju, gdzie każda religia czy wyznanie, może chwalić Boga, jak Go rozumie. Wolno "J. W." głosić i wierzyć co im się podoba, wolno też "Rutherford Brothers" (o ile taka grupa egzystuje) wierzyć co im się podoba; inni też maj± tę sam± wolno¶ć. Lepiej nie przejmować ich wierzeniami. lecz trzymać się wiary "raz ¶więtym podanej." - Juda 3.

Pan zna, którzy s± Jego i każdemu z nas odda według wiary i uczynków naszych.

Straż 1947.8