Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Drukuj Straż 1967, nr. 4
1967 Numer 4.
Straż 1967 Rok
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

Wizja

Na Górze Przemienienia Mojżesz i Eliasz rozmawiali z Jezusem (Mat. 17:1-8). Jeżeli Mojżesz i Eliasz spali w śmierci to jak mogli okazać się na onej górze! Czy zostali chwilowo wzbudzeni od umarłych?

Nie, Mojżesz i Eliasz nie zostali wzbudzeni od umarłych, jest więc prawdą, że oni spali snem śmierci. Wytłumaczenie tej pozornej sprzeczności znajduje się w wierszu 9 tegoż rozdziału, gdzie czytamy: "A gdy zstępowali z góry, przykazał im Jezus mówiąc: Nikomu nie powiadajcie tego widzenia, aż Syn człowieczy zmartwychwstanie."

Z tego wynika, że Mojżesz i Eliasz pokazali się tylko w widzeniu, czyli we wizji, a wizja nie jest rzeczywistością. św. Piotr widział prześcieradło zstępujące z nieba napełnione nieczystymi zwierzętami (Dz. Ap. 10:11-17); lecz w rzeczywistości tam nie było zwierząt ani prześcieradła. W Księdze Objawienia opisanych jest kilka wizy j pokazanych Janowi, na wyspie Patmos. Widział konie, dzikie bestie, trąby itd., lecz żadne z tych nie było rzeczywistością. Podobnie na Górze Przemienienia, Mojżesz i Eliasz byli tylko w wizji, w rzeczywistości ich tam nie było wcale.

Straż 1967.4 "The Dawn"-I,1966.